Blog

  • Data dodania: 28.03.2023
  • Autor wpisu: Magdalena Geraszek
Zlecenie zarządzania najmem to oferta skierowana do osób, które chcą zarabiać na wynajmie mieszkań a jednocześnie chcą do minimum ograniczyć swoje zaangażowanie. Ta usługa polega na całkowitym wyręczeniu właściciela nieruchomości z wszystkich obowiązków związanych z jego obsługą. Zakres działania jest bardzo szeroki i różnorodny i zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań właściciela.

Jeśli chodzi o cenę usługi Geraszek Nieruchomości pobiera stawkę procentową (10% od ceny wynajmu). Oznacza to, że właściciel mieszkania wynajmowanego za 3000 zł zapłaci za zarządzanie 300 zł miesięcznie a właściciela kawalerki wynajmowanej za 2200 zł zarządzanie najmem będzie kosztowało 220 zł miesięcznie.

Ta kwota z pewnością obniży rentowność inwestycji, ale zdecydowanie pozwala zadbać o „święty spokój” i zmniejszyć ryzyko strat wynikających z niewłaściwego doboru najemcy. Jest to również cena za oszczędność czasu, który zajmuje bieżąca obsługa najmu.

W Geraszek Nieruchomości opracowaliśmy model zarządzania najmem, który już na pierwszym spotkaniu zostaje z klientem szczegółowo omówiony.

Zaraz po kontakcie właściciela z biurem umawiamy się w miejscu przeznaczonym na wynajem gdzie podpisujemy umowę oraz spisujemy liczniki, stan wyposażenia nieruchomości oraz wdrażamy dokumentacją fotograficzną stanu i wyposażenia mieszkania. W dalszej części zarządzania prowadzimy następujące czynności:

1. Wykonanie sesji zdjęciowej pod ogłoszenie oraz tworzenie oferty;

2. Promowanie ogłoszenia w Internecie oraz przeprowadzenie skutecznej prezentacji nieruchomości potencjalnym najemcom. Zależy nam na dokładnej selekcji lokatorów, aby podpisać z nimi bezpieczną dla obu stron umowę najmu (najem okazjonalny);

3. Wprowadzenie lokatorów do mieszkania, przygotowanie dobrego protokołu zdawczo-odbiorczego, spisanie liczników;

4. Obsługa mieszkania na etapie wynajęcia nieruchomość poprzez kontrolowanie płatności od lokatorów, regulowanie płatności administracyjnych. Po okresie najmu odbieramy mieszkanie od najemcy oraz rozliczamy kaucję.

Przez cały okres trwania umowy o zarządzanie udostępniamy klientom panel do którego w dowolnym czasie można się zalogować i poznać status aktualnych płatności.


Zajmujemy się wszystkim, abyś Ty mógł korzystać z wolnego czasu!