Blog

  • Data dodania: 22.05.2023
  • Autor wpisu: Magdalena Geraszek
„Przygotowujemy rozwiązania, które uregulują patologie na rynku pośredników nieruchomości”- zapowiada w wielu rozmowach minister rozwoju Waldemar Buda. Minister dawał już wcześniej do zrozumienia, że możliwa jest regulacja zawodu pośrednika nieruchomości.

Konieczne zmiany wynikają z pojawiających się na nim nieprawidłowości, takich jak pobieranie opłat od dwóch stron transakcji, niewskazywanie adresów oferowanych nieruchomości czy zatajanie pewnych informacji. Zmiany w przepisach czyli ponowne uregulowanie zawodu pośrednika mają zmienić tę sytuację. Geraszek Nieruchomości jest zwolennikiem dobrych praktyk. Naszą misją jest:

  • Działanie zgodnie z zasadami kodeksu etyki zawodowej
  • Świadczenie najwyższej jakości usług
  • Bezpieczeństwo klienta

W wyniku deregulacji od 2014 r. zniesiono wymóg posiadania licencji zawodowej (Licencja Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami) a także Ministerstwo Infrastruktury zaprzestało wydawania kolejnych państwowych dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Wszystko po to, aby ułatwić dostęp do wykonywania zawodu. Osobiście czekam z niecierpliwością na kolejne wiadomości w tym temacie wierząc, że konieczność posiadanej licencji i pewne uregulowane kwestie dotyczące tego zawodu wykluczą patologie związane z ofertami. Profesjonalni pośrednicy jeśli nawet nigdy takiej licencji nie wyrobili, z pewnością niczego się obawiają. Zawód ten wymaga szeregu kompetencji bez których nie da się profesjonalnie pracować i wspierać klientów w sprzedaży lub nabyciu nieruchomości, więc dla wielu osób otrzymanie licencji będzie jedynie formalnością.


Aby sprawdzić moją licencję-wejdź:

Licencja pośrednika:
https://rejestr.pfrn.pl/posrednicy
Licencja zarządcy:
https://rejestr.pfrn.pl/zarzadcy